Haftanın Gündemi

Ziyaretçi Defteri

Hayırlı olsun 10-08-2013
Yeni web siteniz hayırlı olsun. İyi çalışmalar
Tüm Notlar <-

Üye Girişi

  • Makale gönder
  • E-posta :
  • Şifre :
  •  

Arama

Editör Köşesi

Sosyal Medya

MISIR GERÇEĞİ VE TÜRKİYE

3399'kez görüntülendi

MISIR GERÇEĞİ VE TÜRKİYE  ABD yıllardır İsrail’den sonra en fazla yardım yaptığı bir ülkenin birden bire zihniyet değiştirmesi ve yıllardır yardım ve destek verdiği çevrelerden darbecilere karşı Mursi’ye destek vermesi düşünülemez. Emperyalist ABD’nin yaptığı yardımların Mısır’ın insanlarını çok sevdiği için (anayasası şeri hükümler içermesine rağmen) değil kendi çıkarlarına uygun hareket edilmesi için yaptığı apaçık ortadır. Zira para alan emir almakla yükümlüdür.

Batıyı, darbecilere karşı tepki vermedikleri için suçlayan Başbakanın sert söylemleri iç siyasete karşı yapılan duygusal bir söylemden öteye gitmez. Batıya karşı yapılan bu söylem duygu sömürüsü olmakla birlikte emperyalizmi bir din edinen batıyı yeterince tanımayan bir zihniyeti yansıtır ki bu zihniyet ülkemiz için felakettir.

AKP kendilerinin İslami bir parti olmadığını söylemeleri onların her ne kadar şirk üzeri olsalar da İslami kimliğini yok saymaz. Bu zihniyet atmosferi, mevcut tağuti sisteme can suyu olmaktan başka bir işe yaramamıştır. Burada hükümetin yaptığı olumsuz olan her şey İslam’a mal edileceğinden yürürlükteki tağuti sistemin emperyalist batının istediği kıvamda devam edecektir. Ta ki çıkarlarına bir halel gelinceye kadar.

Başbakanın sert nutuklar atması bu desteğin çekileceği korkusu içindir. Bir Musa gelecek Firavundan hesap soracak demek insanın kendisini ve seçmenini avutmaktan öteye gitmeyecektir. Çünkü kahramanları ancak aklını yitirmişler bekler. Siz neden Kur’an-i davranıp Allah’tan yardım beklemiyorsunuz? Allah (cc) kuluna kâfi değil mi? Elbette kâfidir ancak siz Kur’an-i davranmadığınız için Allah’ın yardımı gelmeyecektir. Her ne kadar korkunuzdan yaratılanı severiz yaratandan ötürü deseniz de.

 Yılların kokuşmuş ve çeteleşmiş bir yapıya, mevcut sistemin kokuşmuş ve kirlenmiş kurallarıyla talip olanlar, şunu iyi bilmeliler ki bu kirli yapının üzerine hak ve adalet bina edilemez. Bu şekilde tağutun kurallarıyla ıslah hareketine girişenler, iman edildiği iddiasında olduğu peygamberin asla yapmadığı ve yapamayacağı bir eylemdir.  O halde şu sonuç çıkmaktadır; sizin amacınız mevcut yapıyı ıslah etmekten öte sadece ve sadece iktidar olarak egolarınızı/nefislerinizi tatmin etmek ve nefislerinizi ilah edinmektir.(Furkan-43)

İhvan Hareketinin 1928 yılında kurulduğu söylenmektedir. Bu hareket bunca zamandır devletin yapısından, ülkenin, hangi devletle ne gibi siyasi, askeri ve ekonomik ilişkiler içerisinde olduğundan habersiz olduğu aklımıza geliyor. Basiret sahibi Müslümanların bunu görmemesi garipsenecek bir durumdur. Milyonlarca Müslüman üyesi bulunan bir teşkilatın iktidar olarak devlette eli kolu bağlı kalması akıl alır gibi değildir.

Kirli çarkın dişlilerinden olan Sisi’nin kendine iki gün mühlet verdiği süre zarfında önlem almaması Mursi’nin devlet bürokrasisinin iliklerine kadar işlemiş kirli yapısını birkaç atamayla değiştireceğini sanarak aşırı kendine (ve batıya!) güveninin getirdiği noktadır. Ayrıca kirli yapılara karşı yapılması gereken usullerin, peygamberimizin sünnetinde olduğunu unutmanın, faturası pek ağır olmuştur.

Amerika’da tahsil görmüş birinin, bu hale düşmesi veya düşürülmesinin birinci sebebi İsrail’in güvenliğidir ki Suriye’de meydana getirilen iç savaşta bu yüzden çıkartılmış ve ülkemizde bu tuzağa düşürülmüştür. Gezi eylemleriyle ülkemize gözdağı verildiği de unutulmamalıdır. İkinci sebebi ise Mursi’nin batının/İsrailin çıkarlarını değil de halkın ve Filistin’in çıkarlarını ön plana alınmaya çalışan bir anlayış içerisinde olmasıdır.

 Vesselam.

Abdulkerim ULUDOĞAN

18.08.2013 Ankara

 

 

 

 

 

 Yazan: A.Kerim ULUDOĞAN Ekleme Tarihi: 2013-08-18 , Kategori: Makale

Bir Portre

Bir Ayet

“Onlar kendi canları çektiği hâlde, yiyeceği yoksula, yetime ve esire yedirirler: «Biz sadece Allah rızâsı için yediriyoruz, sizden bir karşılık ve teşekkür beklemiyoruz. Biz, çetin ve belâlı bir günde Rabbimizden (O’nun azâbına uğramaktan) korkarız.» (derler). İşte bu yüzden Allah, onları o günün fenâlığından esirger; (yüzlerine) parlaklık, (gönüllerine) sevinç verir.” (el-İnsân, 8-11)

Hikmetli Bir Söz

Ey insanlar) Rabbinizden, size indirilene uyun ve O'ndan başka dostlara uymayın. Ne kadar da az öğüt alıyorsunuz! (Araf-3)

Ne Okuyalım

f
Tüm hakları saklıdır © 2013
kerimuludogan@hotmail.com